Home » گردشگری » امن ترین نقاط جهان برای مسافرت در زمان کرونا کجاست؟

امن ترین نقاط جهان برای مسافرت در زمان کرونا کجاست؟

جزایر مادیرا در کشور پرتغال

مادیرا که در تابستان سال ۲۰۲۰ به عنوان یکی از امن‌ترین مقاصد تابستانی در اروپا معرفی شده، در زمستان سال ۲۰۲۰ نیز یکی از امن‌ترین مقصد‌های کریسمس است. این مجمع الجزایر بسیار زود توانست اقدامات بهداشتی را برای محافظت از ساکنان خود انجام دهد و در منطقه سبز با کمترین میزان ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است. این جزیره یک مقصد عالی برای یک سفر فوق‌العاده در دوران کرونا خواهد بود و حتما باید این نقطه از کشور پرتغال را در برای مسافرت در دوران کرونا در ذهنتان داشته باشید.

 

Assos – جزیره کفالونیا در کشور یونان

اگر می‌خواهید در این دوران کرونا آسمان آبی، دریایی آرام و شفاف، غذایی خوب و رنگ و نشاط را تجربه کنید، Asos را انتخاب کنید. این منطقه که در یونان واقع شده هم برای یک سفر خانوادگی انتخاب خوبی بوده و هم برای یک سفر زن و شوهری بهترین تصمیم خواهد بود. یونان و جزیره کفالونیا یکی از امن‌ترین مقاصد اروپا بوده و با کمترین مرگ و میر در میان کشورهای اروپایی معرفی شده است. یونان یک مکان بسیار خوب برای تعطیلات امن در اروپا است.

 

ویلنیوس در کشور لیتوانی

ویلنیوس در کشور لیتوانی نیز یکی از نقاطی از جهان است که کمترین مرگ و میر را در دوران کرونا داشته است در نتیجه این منطقه نیز می‌تواند مقصدی برای گردشگری و مسافرت در دوران کرونا باشد. البته شایان ذکر است که بیمارستان‌های لیتوانی هرگز تحت فشار بحران کرونا قرار نگرفته‌اند و کشور کاملا در آرامش این بحران را پشت سر گذاشت. ویلنیوس در کشور لیتوانی با رعایت موارد بهداشتی و با تست مسافران، پذیرای گردشگران خواهد بود و یک مقصد عالی در این دوران محسوب می‌شود.

کورفو در کشور یونان

همانطور که اشاره کردیم یونان شرایط بحرانی در دوران کرونا نداشته و کمترین آئیب را در این دوران دیده است. به همنی دلیل یکی از مقاصد امن برای مسافرت در اروپا خواهد بود. اگر به دنبال مکانی هستید که طبیعت، خورشید، جاذبه‌های گردشگری، استراحت، غذا، سواحل بهشتی یا فرهنگی را داشته باشد، کورفو برای شما مناسب است. این مقصد، همراه با مادیرا، آزورس و منورکا، یکی از مقاصد بهشتی در اروپا است که از Covid-19 تقریبا دور مانده است.

وین در کشور اتریش

اتریش کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است و کمترین مرگ و میر را تجربه کرده است. علاقه‌مندان به تاریخ‌، عاشقان و خانواده‌هایی که به دنبال مقصد امن هستند، از وین بازدید می‌کنند. وین اغلب به دلیل امنیت بالایی که دارد و میزان جرایم جنایی بسیار کم نسبت به سایر پایتخت‌های اروپایی بسیار محبوب است. وین با پارک‌ها و وسایل نقلیه سازگار با محیط زیست، یکی از شهرهایی است که بهترین کیفیت زندگی را در اروپا دارد و در این شهر دوستداران محیط زیست و طبیعت بسیار زیادند.

 

تفلیس در کشور گرجستان

تفلیس در طول این بحران سلامت کووید ۱۹، به عنوان یک مقصد امن در نظر گرفته شده است. در همان روزهای ابتدایی ویروس کرونا، دولت گرجستان مرزهای خود را بست تا از مردم و مسافران خود محافظت کند. این یک تصمیم دشوار بود اما به نظر می‌رسد که نتیجه داده است، زیرا در گرجستان آمار مرگ و میر بسیار پایین بود و این کشور کمترین بحران را در این روزهای کرونا تجربه کرد. در نهایت شایان ذکر است که به ازای هر میلیون نفر فقط ۸۰ نفر در گرجستان از کووید ۱۹ از دنیا رفتند.

قبرس

در اوایل اوضاع همه گیری، قبرس یکی از امن‌ترین مقصدهای اروپا محسوب می‌شد. این موضوع با گذشت زمان تأیید شده است زیرا در این جزیره آمار مبتلایان ویروس کرونا بسیار پایین بوده و به ازای هر میلیون نفر کمتر از ۲۰ از این ویروس از دنیا رفتند. برای دوستداران مدیترانه، جزیره قبرس یک مکان فوق‌العاده جذاب است. این جزیره سواحل دیدنی، مناظر نفس‌گیر و مردمی بسیار گرم و صمیمی دارد.

لیوبلیانا در کشور اسلوونی

چه چیزی لیوبلیانا را از سایر شهرها و پایتخت‌ها متمایز می‌کند؟ این شهر پر از جنب و جوش و پر از میراث تاریخی بی‌نظیر، خلاقیت فرهنگی، محیطی دوستانه و فضای آرامش‌بخش است. لیوبلیانا با توجه به اینکه بسیار کوچک است اما مکان خوبی برای پیاده‌روی و آرامش گرفتن از طبیعت است. این شهر دارای فضای سبز زیادی است. قلعه قرون وسطایی لیوبلیانا که در تپه‌ای بالاتر از شهر قدیمی قرار گرفته بسیار جذاب است و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.